با کمترین هزینه زیبایی و دوام مصالح خود را بیمه کنید

محصولات پیشنهادی

عایق نانو ضدآب و ضد شوره دائمی آجر نما

عایق نانو ضدآب و ضدشوره دائمی آجر نما،بدون ایجاد تغییر رنگ و ظاهر

عایق نانو ضدآب و ضدکثیفی دائمی نمای سیمانی

محافظت از نمای سیمانی در برابر آلودگی سطحی، خزه و باران های اسیدی

عایق نانو ضدآب و آبگریز کننده دائمی بتن

افزایش دوام و ضدکثیف شدگی سطح بتن بدون ایجاد تغییر در ظاهر بتن

عایق نانو ضدآب وضدشوره دائمی ویژه آجر نسوز نما

عایق نانو ضدآب و ضدشوره دائمی مخصوص آجر نسوز به همراه خاصیت جلا دهندگی آجر

تاثیر باران اسیدی بر مصالح ساختمانی و روش پیشگیری از آن


اثر باران اسیدی بر مصالح ساختمانی

وجود برخی از اسیدها حتی در باران خالص طبیعی است اما آن چه به عنوان باران اسیدی شناخته می شود بارشی است که سطح بالایی از اسید دارد و به محیط زیست و گونه های موجودات آسیب می رساند.

به این ترتیب باران اسیدی به هر شکلی از بارش اطلاق می شود که سطح بالایی از اسید نیتریک و اسید  سولفوریک در آن است. باران اسیدی می تواند به شکل برف، مه و ذرات ریز و خشک نیز به زمین فرود آید.

نیتروژن و گوگرد مواد اصلی تشکیل دهنده باران اسیدی هستند. هنگامی که نیتروژن و گوگرد با رطوبت ابرها مخلوط می شوند، اسیدهایی تشکیل می دهند که زمانی که به صورت باران یا برف  می بارند.

به دلیل برخی ویژگی های خاص مصالح سنگی نسبت به سایر مصالح ساختمانی این مصالح از دیرباز یکی از پرکاربردترین مصالح مورد استفاده انسان از بدو شروع زندگی بشر روی این کره خاکی بوده است امروزه یکی ازک اربردی های عمده مصالح سنگی استفاده از آنها به صورت سنگ های ساختمانی در قسمت های مختلف ساختمان می باشد. سنگ های آهنگی تراورتن سنگ های گرانیتی و سنگ های مرمریت از پرکاربردترین سنگ های ساختمانی مورد استفاده در معماری و نمای ساختمان ها طی سال های اخیر در کشورمان محسوب می شوند. توسعه جمعیت شهری و ف قدان اقدامات لازم جهت پایش و کنترل آلودگی هوا در شهر های بزرگ از یک سو و وجود منابع متعدد آلاینده از قبیل خودروها، صنایع مختلف، وسایل گرمایشی و فعالیت های ساختمانی و تجاری از سوی دیگر افزایش آلاینده های هوا را در این شهر هاه به دنبال داشته است تا جایی که در چند سال اخیر برخی از کلان شهر های کشورمان همچون تهران بعضا با مشکل باران های اسیدی نیز مواجه هستند. آلاینده های هوا در محیط های شهری عمدتا به دو صورت باران های اسیدی تر و مشک بر سطوح سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان ها اثر گذاشته و موجب کاهش زیبایی، کارایی و دوام آنها در گذر زمان می شوند به دلیل ویژگی های کانی شناسی، فیزیکی و مکانیکی متفاوت سنگ های ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمان ها میزان آسیب پذیری آنها در برابر عوامل مخرب مختلف مانند باران های اسیدی متفاوت می باشد.

باران‌های اسیدی آسیب‌های ویران‌کننده و غیرقابل جبرانی بر بناهای تاریخی و گنجینه‌های فرهنگی وارد می‌سازند و میراث فرهنگی ملت‌ها تحلیل را می‌برند.باران اسیدی رویه‌های سنگی ساختمان‌ها، پل‌ها، سدها و... توسط باران اسیدی، ساییده و نابود می‌شوند.
ساختمان‌های مشهوری مانند پارتنون در آتن، مجسمه آزادی در نیویورک، کلیسای سن پول در لندن، تاج محل در هندوستان، بنای ترایان در رم و کلیسای قدیمی کلن در شهر کلن آلمان به وسیله باران اسیدی مورد حمله قرار گرفته‌اند و رویه آن‌ها در اثر سایش شیمیایی، تغییر شکل یافته است.

رویه این ساختمان‌ها معمولاً از سنگ‌های آهک‌دار است. غبار و باران اسیدی وقتی بر چنین ساختمان‌هایی فرو می‌نشیند با کانی‌های سنگ‌ها فعل و انفعالات شیمیایی انجام داده و آن‌ها را به ماده پودر مانندی تبدیل می‌کند. به دلیل همین واکنش‌هاست که از ضخامت مجسمه مرمری آبراهام لینکلن در واشنگتن طی ۸۰ سال، بیش از ۸ میلی‌متر کاسته شده است. به جز رویه این ساختمان‌ها و بناها که در معرض سایش قرار می‌گیرند، شیشه‌های رنگی آن‌ها نیز از آسیب در امان نیستند.

روش پیشگیری: استفاده از پوشش ضدآب و ضد اسید دائمی نانو کسری، علاوه بر اینکه به هیچ عنوان تغییری در ظاهر و زیبایی مصالح سنگی ایجاد نمیکند، بلکه با ایجاد پوشش دائمی و سیستم نفوذی - واکنشی خود مانند سپری مقاوم در برابر نفوذ آب و تاثیرات مخرب باران اسیدی عمل می کند.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

برای درک بیشتر نحوه کارکرد عایق نانو کسری و همچنین تفاوت ها و نحوه اعمال آن ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را مطالعه بفرمایید

تفاوت نانو کسری و رزین های موجود در بازار

متاسفانه در بازار محصولاتی به نام نانو به فروش میرسد که هیچ گونه ارتباطی با فناوری نانو نداشته و صرفا از این نام به عنوان تبلیغ استفاده میکنند.

روش تمیز کردن نمای ساختمان

در تمیز کردن نمای ساختمان نکاتی را باید رعایت کرد که به شرح زیر می باشد :

کاربرد فناوری نانو در پوشش های آب گریز

سطوح خود تمیز شونده آب گریز اولین بار با کشف ریزساختار برگ نیلوفر آبی که بر خلاف ظاهر صافش، دارای سطحی زبر در مقیاس میکرو و نانو است، مورد توجه قرار گرفت....

درباره ما

عکس بخش درباره ما شرکت نانو کسری یک شرکت دانش‌بنیان بوده که به منظور رشد علوم مرتبط در حوزه نانوفناوری، و نیز تجاری سازی و عرضه محصولات کاربردی بر پایه نانو تکنولوژی، شروع به فعالیت گسترده نموده است. محققان این شرکت جز اساتید و محققان با مدارج عالی دانشگاهی در زمینه های مرتبط با فناوری نانو می باشند و در سایه تلاش شبانه روزی گامی بزرگ در زمینه کاربرد تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان برداشته‌اند.

آیا در شبکه های اجتماعی فعال هستید؟

صفحات ما را در معروفترین شبکه های اجتماعی دنبال نمایید تا از خبرهای ما آگاه شوید

  کلیه حقوق و محتوای این وبسایت متعلق به شرکت نانو کسری می باشد   |    Design: سایت ستاپ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic