با کمترین هزینه زیبایی و دوام مصالح خود را بیمه کنید

محصولات پیشنهادی

عایق نانو ضدآب و ضد شوره دائمی آجر نما

عایق نانو ضدآب و ضدشوره دائمی آجر نما،بدون ایجاد تغییر رنگ و ظاهر

عایق نانو ضدآب و ضدکثیفی دائمی نمای سیمانی

محافظت از نمای سیمانی در برابر آلودگی سطحی، خزه و باران های اسیدی

عایق نانو ضدآب و آبگریز کننده دائمی بتن

افزایش دوام و ضدکثیف شدگی سطح بتن بدون ایجاد تغییر در ظاهر بتن

عایق نانو ضدآب وضدشوره دائمی ویژه آجر نسوز نما

عایق نانو ضدآب و ضدشوره دائمی مخصوص آجر نسوز به همراه خاصیت جلا دهندگی آجر

نقش آجر و ملات در تشکیل شوره و سفیدک

نقش ملات در تشکیل شوره

اولین و آشکارترین منبع که باعث آلوده شدن آجر به شوره می شودملات است. ملات حداقل از چهار طرف و گاهی از 5طرف با آجر در تماس است. ملات در حالت مرطوب با آجر به کار برده می شود که در این حالت رطوبت فراوانی را برای انتقال نمک های محلول از ملات به آجر فراهم می کند.اگر میزان نمک های محلول ملات، قابل توجه باشد به تناسب مقدار رطوبت انتقال یافته،نم کهای محلول ملات به سمت آجر حمل خواهند شد.

نقش آجر در ایجاد شوره

آجر ممکن است محتوی نمک های محلول باشد و باعث ایجاد شوره شود.پتانسیل آجر برای شوره زدن را می-توان با استفاده از تست شوره مطابق با روش موجوددر استانداردآمریکا(ASTM C67)مورد بررسی قرار داد. دراین آزمون آجر را برای یک دوره 7 روزه در آب مقطر قرار می دهند.در پایان هفت روزآجر را خشک کرده و ازنظر شوره مورد بررسی قرار می دهند و با آجری که درون آب نبوده(آجرشاهد ) مقایسه می کنند.فرد انجام دهنده آزمون بر اساس مشاهدات چشمی، آجرهای موردآزمون را شوره زده(effloresced)یا بدون شوره(not effloresced)ارزیابی می کند. در آجرهای رسی که ماده اولیه آنها خاک رس است معمولاً پتانسیل ایجاد شوره وجود دارد، چنانچه میزان این شوره کم باشد و منجر به پوسته شدن آجر نشود و زیبایی نما را تحت تأثیر قرارندهد، مشکل ساز نخواهد بود و می توان آن را به راحتی بر طرف کرد.

شرایط آزمون شوره مطابق با استاندارد آمریکا، خیلی سختگیرانه تر از شرایط محیطی نرمالی است که ممکن است آجر را در معرض شوره قرار دهد.آجرهایی که مطابق با این آزمون، شوره زده ارزیابی می شوند، ممکن است در شرایط محیط ی نرمال هنگامی که آجر در ساختمان به کار می رود، در معرض شوره نباشند (شروط لازم برای ایجاد شوره برقرار نشود). آجرهایی که مطابق با این آزمون بدون شوره،ارزیابی می شوند، ممکن است در شرایط محیطی نرمال هنگامی که آجر در ساختمان به کار می رود،در معرض شوره باشند (زیرا حرکت نمک های محلول از سایر منابع ایجاد کننده شوره،مانند ملاتها به سمت آجر باعث ایجاد شوره می شود)

آزمون شوره برای آجر کف فرش

 

الف:آزمون شوره برای آجر های نمای ساخته شده از سنگ شیل.ب:نتیجه آزمون (بدون شوره)

 

الف:آزمون شوره برایآجر های نما ساخته شده از خاک آهکی.ب: نتیجه آزمون (شوره دار به میزان کم)

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

برای درک بیشتر نحوه کارکرد عایق نانو کسری و همچنین تفاوت ها و نحوه اعمال آن ، پیشنهاد می شود مطالب زیر را مطالعه بفرمایید

تفاوت نانو کسری و رزین های موجود در بازار

متاسفانه در بازار محصولاتی به نام نانو به فروش میرسد که هیچ گونه ارتباطی با فناوری نانو نداشته و صرفا از این نام به عنوان تبلیغ استفاده میکنند.

روش تمیز کردن نمای ساختمان

در تمیز کردن نمای ساختمان نکاتی را باید رعایت کرد که به شرح زیر می باشد :

کاربرد فناوری نانو در پوشش های آب گریز

سطوح خود تمیز شونده آب گریز اولین بار با کشف ریزساختار برگ نیلوفر آبی که بر خلاف ظاهر صافش، دارای سطحی زبر در مقیاس میکرو و نانو است، مورد توجه قرار گرفت....

درباره ما

عکس بخش درباره ما شرکت نانو کسری یک شرکت دانش‌بنیان بوده که به منظور رشد علوم مرتبط در حوزه نانوفناوری، و نیز تجاری سازی و عرضه محصولات کاربردی بر پایه نانو تکنولوژی، شروع به فعالیت گسترده نموده است. محققان این شرکت جز اساتید و محققان با مدارج عالی دانشگاهی در زمینه های مرتبط با فناوری نانو می باشند و در سایه تلاش شبانه روزی گامی بزرگ در زمینه کاربرد تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان برداشته‌اند.

آیا در شبکه های اجتماعی فعال هستید؟

صفحات ما را در معروفترین شبکه های اجتماعی دنبال نمایید تا از خبرهای ما آگاه شوید

  کلیه حقوق و محتوای این وبسایت متعلق به شرکت نانو کسری می باشد   |    Design: سایت ستاپ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic